<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/platform.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar/15708805?origin\x3dhttp://cizi-jazyky.blogspot.com', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

20.6.06

DidacTIClang: rozvoj dovedností pro výuku cizích jazyků

DidacTIClang si klade za cíl podporovat využití informačních a komunikačních technologií ve výuce cizích jazyků a motivovat učitele a školitele k vhodnému využití technologií.
DidacTIClang nabízí internetový kurz zaměřený na zlepšení výuky pomocí technologií.
Kurz je rozdělen do čtyř modulů:
Modul a: jak využít autentické materiály na webu k výuce jazyků
Modul b: jak vybrat a použít on-linové výukové materiály ve výuce jazyků
Modul c: jak využít nástroje pro spolupráci a komunikaci ve výuce jazyků
Modul d: jak vytvořit interaktivní výukové moduly.

Kontakt: Ulrike Hofmann
ulrike.hofmann@fh-salzburg.ac.at

Učitelé z Evropy mohou na účast v kurzu požádat o finanční podporu prostřednictví národní agentury Socrates.

2.6.06

Evropský indikátor jazykové kompetence

Ján Figel, komisař pro vzdělávání, odbornou přípravu, kulturu a mnohojazyčnost, představil 27. dubna v Evropském parlamentu novou iniciativu Komise na podporu výuky cizích jazyků v EU, která by měla začít v roce 2007.

K podpoře jazykových dovedností by měla pomoci rozsáhlá kampaň, při níž se budou znalosti v jednotlivých státech hodnotit a srovnávat na základě Evropského indikátoru jazykové kompetence (více zde v aj). Tento indikátor by měl mít formu jazykového testu, jímž projde reprezentativní vzorek 15-letých žáků ve členských zemích EU. Test by měl být koncipován na základě Společného referenčního evropského rámce pro jazyky (více zde) a bude zaměřen na ověření čtyřech základních jazykových kompetencí - mluvení, poslechu, psaní a čtení. Výsledky v jednotlivých zemích budou následně porovnány a jednotlivé země by se měly podělit o strategie, které se osvědčily ve výuce cizích jazyků. Srovnání se zaměří na pět jazyků, které se v EU učí nejvíce - angličtinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu a italštinu.

Časopis 
Jazyky. Studium. Práce - jazykové školy, jazykové kurzy